O projektu

Základní cíl projektu Favoritem do Afriky je v průběhu roku 2014 koupit zachovalou Škodu Favorit (hotovo), sehnat pár sponzorů (co by to bylo za Rally, kdyby auta nebyla oblepená nálepkama) - hotovo (spíše materiální pomoc a práce, než peníze).


Favorita dát dokupy - na tom se pracuje a zřejmě do odjezdu nepřestane, nakoupit náhradní díly (nakonec poskytl sponzor), a v lednu 2015 odjet na start rallye Budapešť-Bamako. Sekundárním cílem je zvýšení povědomí v ČR o rallye Budapešť-Bamako jakožto nízkorozpočové alternativy rallye Dakar, a o zemích, kudy se projíždí - tj. Maroko, Mauretánie a Mali.

 

Kdo jsme

Dva Alešové, informatik a kovoobráběč. Bližší informace o nás na samostatné stránce.

 

Čím pojedeme

Favoritem. Narození před sametovou revolucích znají důkladně. Narození po ní asi už moc ne. Na stránce našeho vozítka budeme psát informace o něm a různých vychytávkách, které před odjezdem vymyslíme.

 

Trasa závodu

Vzhledem k měnící se politické situaci v Mauretánii a Mali se trasa v jednotlivých ročnících průběžně mění. Jeden ročník byl z bezpečnostních důvodů ukončen již v marockém Agadiru, některé skončily v Gambii, ale pokud se nic zásadní nestane (zdravíme Boko Haram ;-)) letos by se mělo dojet až do správného cíle - malijského Bamaka.

Bližší informace s tím, jak se budou postupně zveřejňovat, a video s prezentací trasy najdete na zvláštní stránce.

 

Naše vzory

Inspirují nás velké cesty malými auty. Nebereme si příklady ani tak z historie, jako spíše ze současnosti. I dnes se dají malým, starým a poruchovým autem dokázat velké věci. Taky našim vzorům jsme věnovali prostor na našem webu.