Diskuse

Datum: 21.12.2014

Vložil: Mila Janacek OffROAD

Titulek: Hodně štěstí, ale...

Zdravím Vás pánové a chci na Bamako popřát hodně zdaru. Ať drží technika, vaše morálka a v neposlední řadě i zdraví... Vydat se do Bamaka Favoritem je odvaha, ale z vlastní zkušenosti vím, že to jde. Tak jen nepodcenit přípravu vozu, hlavně mít slušné pneu a držet dobrou náladu... ;-). Trochu mě však mrzí váš úvodník na této stránce, neboť zde píšete o tom jak Dakar rallye dnes už není nic atd... Dakar, který pořádá A.S.O je madimální TOP každého offrouďáka a je to úplně jiný level, jiná liga, prakticky úplně jiný sport... věřím, že je Rallye Dakar i vaším snem a mít příležitost jej jet, neváháte ani minutu. Ale to, že na tento drahý podnik v této chvíli nemáte prostředky přece neznamená, že jej budete zatracovat, nebo ano? Prostě Dakar rally je profesionální závod s pravidly dle FIA a je to také kolotoč velkých peněz. Nicméně je to navíc maximální dřina, fyzicky i psychicky velmi náročná. Stále je to cca 9tis.km za 14 dní, ale navíc v podstatně jiném tempu. Každá chyba se zde tvrdě trestá... Bamako, pokud jej pojedete v závodní kategorii je také hodně velká dřina. Málo spánku, dlouhé etapy v náročném terénu a minimum zázemí. Možná větší dobrodružství z pohledu právě slabého zabezpečení jak ze strany organizátora, tak i jednotlivých týmů, ale finálně jde o to, že pokud chcete vyhrát ten či onen závod je to jedno. Dáváte do toho maximum bez ohledu na peníze. Vaše turistická kategorie jede víceméně celou trasu po asfaltu, ale tím vůbec nechci nyní váš výkon snižovat, neboť vím jaký je od Mauretánie dolů asfalt a co vás čeká! Prostě snažíte se zde srovnávat hrušky s jabkama a to nejde... Navíc Andráš G. Szabo začal dělat Bamako ne protože Dakar odešel do Jižní Ameriky, ale protože se stal normálním smrtelníkům nedostupný. První Bamako se jelo v roce 2006, ale to se ještě jel Dakar skutečně do Dakaru... ;-)
Jen aby bylo jasno Dakar pojedu letos popáté a jel jsem jak ten originální Africký, tak i ten Jihoamerický... i já preferuji starou dobrou Afriku, ale rozhodně nebudu ten v Argentině a Chile nějak díky tomu degradovat... Navíc mám srovnání, neboť jsem jel i 3x závod Budapest - Bamako a dokonce se nám jej podařilo loni s 25 let starým Subaru vyhrát v absolutním pořadí závodní kategorie... ;-). Takže kluci! Jděte do toho s pokorou, užijte si to a věřím, že si přivezete spoustu zážitků. Finálně když budete mít zájem, rád vám otisknu v časopisu OffROAD reportáž, která vám třeba může pomoci s přesvědčením nějakéjo toho sponzora. Co vy na to?! :-)

Datum: 23.12.2014

Vložil: Aleš Klon

Titulek: Re: Hodně štěstí, ale...

Předně moc díky za příspěvek, za to že ste si našel na nás čas a že ste nás teda vůbec objevil :)

K úvodníku - to povzdechnutí má být o tom, co je Dakar dnes, ne že není nic. Neměl vyznít negativně, pokud se to nepodařilo tak se omlouvám. On Dakar kdysi začal hodně podobně Bamaku. Jeli ho amatéři, nadšenci, blázni či přímo šílenci. Žádné továrny Citroen či Volkswagen, Tatra či MAN apd. Mě, resp. nás mrzí ten jeho vývoj. Může to znít divně, ale proč se musí něco pořád vyvíjet, posunovat dopředu? Proč nemůže něco zůstat tak jak to bylo v prvopočátku? Proč se něco nemůže stát tradicí v původním stavu věci? Být Dakar tím Dakarem z přelomu 70/80 let, hodně vážně bych o něm přemýšlel. A jak bych - jak správně věříte - neváhal ani minutu kdybych ho dostal příležitost v jakékoliv podobě dnes absolvovat. Stejně tak ale vím, že by byl jak velmi velmi pravděpodobně nad veškeré moje schopnosti. A taky bych z něho v důsledku, jsem přesvědčený, neměl takovou radost jak být právě u některého z těch prvních ročníků. A právě to dnešní "Bamako" mně ten původní duch Dakaru připomíná. Aspoň teda takto teďka od monitoru počítače.

Reportáž v offROAD časopise bysme brali všema deseti! :) Prosím, písněte kdyžtak na náš mail tu favoritemdoafriky@centrum.cz a určitě sa domluvíme :)

Datum: 10.02.2015

Vložil: Roman

Titulek: Re: Hodně štěstí, ale...

Původní poslání ,,Dakaru" bylo dobrodružství a pomoc Africe. Thierry Sabine-jeho zakladatel se asi otáčel v hrobě při přestěhování do J.A. Fandím těm Maďarům, že ho vrátili tam, kam patří a všem, kdo se ho zůčastňují. Profíci ať si to přejmenujou, když si to přestěhovali:-)

Datum: 06.11.2014

Vložil: Marek Bláha Rudolfov

Titulek: Držím palec

Jelikož jsem Favorita dostal k 18 narozeninám a bylo to mě prvé auto tak vám moc fandím. Držte se ať vám vse vyjde. A až se dostanu k počítači kde mám certifikátu tak vám pošlu nějakou tu kačku.

Datum: 07.11.2014

Vložil: Aleš Klon

Titulek: Re: Držím palec

Snad jo, snad to klapne a my v pořádku dorazíme tam i pak, ikdyž už letecky, zpět. Za případnů podporu děkujeme! :)

Datum: 14.12.2014

Vložil: Pepča

Titulek: Re: Re: Držím palec

Zpátky letecky? A jak se dostane fávo?

Datum: 15.12.2014

Vložil: Aleš Klon

Titulek: Re: Re: Re: Držím palec

Favo zostává na místě darem nějaké místní organizaci - škole, nemocnici apd.

Datum: 18.08.2014

Vložil: Max

Titulek: Favorit

Zdar pánové, můžete upřesnit typ Favorita? Hlavně mě zajímá rok výroby a motor. Díky ;-)

Datum: 21.08.2014

Vložil: Aleš Gill

Titulek: Re: Favorit

1990, motor ta největší srágora :-)

Datum: 14.11.2014

Vložil: Kamberg

Titulek: Re: Re: Favorit

Motor bych nenazýval srágorou, poveze tě přes poušť, trubko. On sám se bránit nemůže, tak to máš za něj.

1 | 2 >>

Nechcete, aby si váš vzkaz mohli přečíst všichni? Pošlete nám email na adresu favoritemdoafriky@centrum.cz, nebo pomocí následujího formuláře:

Kontaktujte nás